Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Ramazan Bayramı Tedbirleri.
 
 
Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içinde geçirebilmesi için İl Emniyet   Müdürlüğümüzün almış olduğu tedbirler
 
              Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak, bayram öncesi ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek amacıyla, 23.06.2017 Cuma günü saat:14:00’dan itibaren Ramazan Bayramı tatili süresince emniyet tedbiri planlaması yapılmıştır.
           
Alınan emniyet tedbirlerinde;
           
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü; Ramazan Bayramı Tatili süresince günlük (13) ekibi ile sorumluluk bölgesinde trafik yönünden gerekli tedbirleri alacaktır.
 
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ramazan Bayramı Tatili süresince (26) ekip (6) motosiklet ekibi ile şehir içerisinde trafik akışının yoğun olduğu yollarda kavşaklarda, mezarlık girişleri ile vb. yerlerde trafik yönünden gerekli tedbirleri alacaklardır.
 
Şehirlerarası Otobüs Terminali, Tren Garı , Alış Veriş Merkezleri, mezarlıklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde 32 ekip (23) personel ile Asayiş konuları ile ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır. Ramazan bayramı öncesi ve süresince Asayiş Şube Müdürlüğünce uygulamalar yapılacak olup, yapılacak olan uygulamalarda toplam 72 ekip 326 personel görevlendirilecektir.
 
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünün yeteri kadar ekibi hazır kuvvet olarak bekleyecek, muhtemel gelişebilecek bireysel ve toplumsal olaylara müdahale edeceklerdir.
 
 
 
Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içinde geçirebilmesi için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce alınan tedbirler
 
              23 Haziran 2017 Cuma günü mesai bitimi ile başlayacak olan Ramazan Bayramı tatili nedeniyle vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde alışveriş yapmaları ve seyahat etmeleri amacıyla, ilimiz şehir içi yollarda Bayram öncesi ve Bayram tatili süresince gerekli tedbirler alınacaktır.
           
Şehiriçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak, 
           
Alışveriş Merkezlerinin bulunduğu bölgelerde
Ramazan Bayramı nedeniyle 23/24 Haziran günlerinde alış-veriş yapmak isteyen vatandaşlarımızın oluşturacağı yoğun yaya ve araç trafiği dikkate alınarak, özellikle 27 Mayıs Bölgesi, Millet Caddesi, Camiikebir Bölgesi,  Şekerciler Çarşısı, Sivas Caddesi, İnönü Bulvarı, İstasyon Caddesi ve Sahabiye Mahallesi, ile alış-veriş merkezlerinin önünde ve civarında gerekli trafik tedbirleri alınacaktır.
 
Şehiriçi yollarda
Ramazan Bayramı nedeniyle Cumartesi gününden itibaren bayram tatili süresince şehiriçi yollarımızda yapılacak olan trafik kontrollerinde; alkol, aşırı hız, emniyet kemeri, hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali  gibi trafik kazalarının oluşumunda büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetimlerine ağırlık verilecektir.
Yapılacak emniyet kemeri uygulamasında; eğitim amaçlı el ilanları ile çeşitli materyaller dağıtılacaktır. Ayrıca, yorgun, uykusuz ve dalgın araç kullandığı tespit edilen araç sürücülerinin uyarılmaları ve dinlenmeleri sağlanacaktır.
 
Mezarlık Ziyaretleri için güzergahta
24 Haziran 2017 Cumartesi (Arife) günü mezarlık ziyareti yapmak isteyen vatandaşlarımızın Asri Mezarlık güzergahında oluşturacağı yoğun bir araç ve yaya trafiği nedeniyle, Asri Mezarlık güzergahındaki ana kavşaklarda ve Asri Mezarlık  giriş kapılarında gerekli trafik tedbirleri alınacaktır.
Öncelikle, Amele Pazarı Kavşağı, Düvenönü Kavşağı, Yoğunburç Kavşağı, Miralay Nazımbey Bulvarı ile Necip Fazıl Bulvarı Kavşağı, Kartal Bulvarı ve Miralay Nazımbey Bulvarı Kavşağı, Fırat Caddesi ile Miralay Nazımbey Bulvarı Kavşağı, Asri Mezarlık 1.,2.,3.,4.,5., kapılarında gerekli trafik tedbirleri alınacaktır.
Ekiplerimiz sabit ve seyir halinde güzergahta bulunarak, ana güzergahlarda trafik yoğunluğu ve meydana gelebilecek muhtemel trafik kazalarının önlenmesi yönünde gerekli tedbirleri alacaktır.
Herhangi bir aşırı yoğunluk beklenmemekle birlikte Bayramın 1.günü sabahı yine Asri Mezarlık güzergahında trafik tedbirleri alınacaktır.
 
 
Şehitlik ziyaretleri için güzergahta
24 Haziran 2017 Cumartesi (arife) günü Şehitlik ziyareti yapmak isteyen vatandaşlarımızın şehitlik bölgesine güvenli giriş çıkışlarını sağlamak üzere şehitlik kapılarında gerekli trafik tedbirleri alınacaktır.
 
Otobüs Terminalinde
Şehirlerarası Otobüs terminaline giriş çıkış yapan otobüslerin takoğrafları, şoförünün alkol durumu, taşımacılık yetki belgesi, zorunlu mali mesuliyet ve Zorunlu Ferdi Kaza Koltuk Sigortaları, şoförlerin sürücü belgeleri, aracın fenni muayene durumu ve araçlarda bulundurulması zorunlu malzeme ve gereçlerin bulunup bulunmadığı, aşınmış lastik kullanılıp kullanılmadığı, dış ışık donanımlarının faal olup olmadığı kontrol edilecektir. Eksikliği bulunanların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir.
 
Alınan Ramazan Bayramı tedbiri nedeniyle vatandaşlarımızın Bayram tatili süresince ve bayramda trafikle ilgili sorun yaşamaması için dikkat edilmesi gereken hususlar:
            01- Vatandaşlarımızın arife gününde alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölgelere park sorunu yaşamamaları için özel otolarıyla gitmemeleri,
02- Vatandaşlarımızın araçlarını taşıt yolunu tıkayacak, yaya ve araç geçişlerini engelleyecek, kaldırımları işgal edecek şekilde gelişi güzel park etmemeleri,
03- Şehir içinde ve şehirlerarası yollarda toplu taşıma araçlarından faydalanmaları,
04- Sürücü ve yolcuların araçların ön ve arka koltuklarında emniyet kemeri takmaları,
05- Alkol, aşırı hız, hatalı sollama, yakın takip, şerit ihlali, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama, kırmızı ışık ihlali ve uykusuz, yorgun dalgın araç kullanmanın kazaların başlıca sebebi olduğunu unutmamaları ve kurallara riayet etmeleri,
06- Araçların far ve ışık donanımlarının faal bulundurmaları, sisli ve yağışlı günlerde gündüz de farlarını yakmaları,
07- Yağışlı günlerde yoldaki su birikintileri veya yağış dolayısıyla oluşabilecek çöküntüleri dikkate alarak araçların hızını azaltmaları,
08- Araç kullanırken yayaların üzerine su  sıçratmamak için özen göstermeleri,
09- Yetişkinlerin araçlarını sürücü belgesi olmayan şahıslara ve en önemlisi küçüklere kesinlikle vermemeleri,
10- Mezarlık ziyareti için Asri mezarlık güzergahında ve giriş kapılarında alınan trafik tedbirlerine uymaları, yolu tıkayacak şekilde araçlarını park etmemeleri,
11-Yayaların gelişi güzel yerlerde karşıdan karşıya geçmemeleri, trafik ışıklarının olduğu yerlerden, yaya geçitlerinden ve yaya alt geçitlerinden faydalanmaları,
12-Trafiği kullanan sürücü, yolcu ve yayaların sabır, saygı ve dikkat çerçevesinde hareket ederek trafik kurallarını ciddiye almaları,
13- Cep telefonuyla seyir halinde iken görüşme yapmamalarını,
Önemle duyurur, kazasız bir Ramazan Bayramı geçirmenizi dileriz.
  
 
 
VATANDAŞLARIMIZIN KARŞILAŞTIKLARI OLAYLAR İLE İLGİLİ OLARAK BAŞVURACAKLARI TELEFON NUMARALARI
 
-POLİS İMDAT
155
-İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SANTRAL
3381402
-ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ      
3362780
-MELİKGAZİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
3201156
-KOCASİNAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
3300420
-HACILAR İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
4423939
-İNCESU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
6913153
-TALAS İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
4312210
-TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
2453638
-BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
3113445
-MELİKGAZİ POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ              
3362755
-YILDIRIM BEYAZIT POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ
2245117
-OSB ŞEHİT MUZAFFER TUFANER POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ
3214099
-REŞAT VURAL POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ
2226999
-YENİŞEHİR ŞEHİT NURİ YAZANEL POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ
3382336
-ARGINCIK ŞEHİT HAKAN YILMAZ POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ
2404707
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • KAYSERİ VALİLİĞİ
 • POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI
 • BİMER
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • POLİS RADYOSU
 • POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ