Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Kasım Ayı Asayiş Bülteni
 
 
 
 
 
 
15 Ekim 2016 – 15 Kasım 2016 tarihleri arasında Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlar.
 
15 Ekim 2016 – 15 Kasım tarihleri arasında Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda: izinsiz hint keneviri yetiştirmek, uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından (135) olayda (214) şahsa yasal işlem yapıldı, (27) şahıs çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklandı, (9) şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakıldı.
 
Yapılan operasyonlar sonucunda, (1) kök hint keneviri, (237,27) gram gram kubar esrar, (179) gram eroin, (117,38) gram metamfetamin, (123,25) gram sentetik kannobinoid (bonzai) ve (587) adet extacy ele geçirildi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
 
Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs tutuklandı.
 
Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda: 68 … plaka sayılı araç içerisinde bulunan (3) şahsın durumundan şüphelenilmesi üzerine İlimiz Caferbey Mahallesinde durduruldu. 
 
Yapılan aramalarda araç içerisinde daralı ağırlığı (3) gram gelen Bonzai ele geçirilmesi üzerine başlatılan adli işlemde: 68 … plaka sayılı araç içerisinde bulunan O.D ve T.D. isimli şahıslar haklarında “uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak” suçundan işlem yapılarak salıverildi. Araçta bulunan N.E. isimli şahıs hakkında “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslar tutuklandı.
 
Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan iki ayrı operasyonda yakalanarak haklarında adli işlem yapılan (7) kişiden (3)’ü tutuklandı.
 
Uyuşturucu madde ticareti yaptığı yönünde istihbarı bilgiler elde edilen T.A. ve O.S. isimli şahısların kuşçu dükkanından uyuşturucu madde satın aldığı tespit edilen, E.E. ve R.K. isimli şahıslar yakalandı. E.E. isimli şahıstan (0,51) gram bonzai elde edilmesi üzerine yapılan çalışmalarda: T.A. ve O.S. isimli şahıslar yanlarında O.B. isimli şahısla birlikte 38… plaka sayılı araçta yakalandı. Araçta yapılan aramada (0,20) gram bonzai ele geçirildi.
E.E., R.K., ve O.B. isimli şahıslar hakkında “uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak” suçundan işlem yapıldı ve şahıslar işlemlerinin ardından salıverildi. T.A. ve O.S.  isimli şahıslar, haklarında “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.
 
Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda M.K. ve E.T. isimli şahıslar yakalandı. E.T. isimli şahıstan daralı ağırlığı (14,52); M.K. isimli şahıstan daralı ağırlığı (54,47) gram gelen esrar elde edildi.
E.T. isimli şahsın, esrarı M.K. isimli şahıstan aldığını beyan etmesi üzerine: E.T. isimli şahıs, hakkında “uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak” suçundan işlem yapılarak salıverildi; M.K. isimli şahıs, hakkında “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs tutuklandı.
 
Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda: O.T. isimli şahıstan uyuşturucu madde satın alan (2) şahıs yakalandı ve daralı ağırlığı (0,20) gram gelen Metamfetamin ve daralı ağırlığı (1,10) gram gelen Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi ele geçirildi. Yakalanan şahıslar hakkında “ Uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı.
 
Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonla yakalanan O.T. isimli şahısın ikametinde yapılan aramada, uyuşturucu madde paketlemesinde kullanıldığı değerlendirilen (1) adet yarısı kullanılmış rulo halinde alüminyum folyo ele geçirildi.
 
O.T. isimli şahıs, hakkında “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
15 Ekim 2016 - 14 Kasım 2016 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri
 
Cinayet Büro Amirliği: (3)’ü kasten öldürme, (1)’i suç uydurma olmak üzere, meydana gelen (4) ayrı olayda gözaltına alınan (5) şüpheliden (3)’ü tutuklandı, (1)’ine adli kontrol kararı verildi. Olaylarda (1) adet tabanca, (1) adet tüfek, (3) adet bıçak elde edildi.
 
Gasp Büro Amirliği: (3)’ü yağma, (1)’i kişilerin huzur ve sükununu bozma, (1)’i cinsel saldırı olmak üzere işlem yapılan (5) olayda yakalanan (12) şahıstan (8)’i tutuklandı.
 
Ahlak Büro Amirliği: (8)’i fuhşa teşvik, (3)’ü çocuğun cinsel istismarı, (1)’i cinsel saldırı, (2)’si kumar oynanması için yer ve İmkân sağlama olmak üzere (14) olaya adli, (29) fuhuş olayına idari işlem yapıldı. İdari işlem yapılan fuhuş olayından (32), adli olaylardan (17) şahıs olmak üzere yakalanan (49) şahıstan (3)’ü tutuklandı, (1) şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Hırsızlık Büro Amirliği: (2)’si evden hırsızlık, (1)’i işyerinden hırsızlık, olmak üzere işlem yapılan (3) olayda yakalanan (4) şahıstan (3)’ü tutuklandı, (1) şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Oto Hırsızlık Büro Amirliği: (20)’si oto hırsızlığı, (32)’si motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam (52) olay meydana geldi. İlimizden çalıntı olan (18) oto, (23) motosiklet ile il dışından çalınan (5) motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edildi. Olaylar ile ilgili yakalanan (32) şüpheli şahıstan (4)’ü tutuklandı, (1) şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Aranan Şahıslar Büro Amirliği: İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (463) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan (155)’i tutuklandı.
 
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği: (7)’si dolandırıcılık, (3)’ü kapkaç olmak üzere işlem yapılan (10) olayda yakalanan (14) şahıstan (7)’si tutuklandı (1)’i hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp müracaatı alınan (83) şahıstan (76)’sı bulundu. (7) kayıp şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

 
15 Ekim 2016 ile 14 Kasım 2016 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü faaliyetleri
 
İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (11) çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün” ihlali fiilinden işlem yapılarak adli makamlara sevk edildi. 15-18 yaş aralığındaki (62) çocuğa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden cezai işlem uygulandı.
Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.
 
İl merkezinde bulunan (53) internet salonu denetlendi, denetleme neticesinde herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmadı.
 
2016-2017 Eğitim/öğretim yılının sonuna kadar devam edecek olan “Güvenli Okul-Güvenli Eğitim Projesi” Valilik Makamının 20/09/2016 tarihli olurlarıyla uygulanmaya başlandı. Öğrenci ve öğretmenlerimizin huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim/kontroller sürekli olarak devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • KAYSERİ VALİLİĞİ
 • POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI
 • BİMER
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • POLİS RADYOSU
 • POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ