Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
 
   

 

 

 

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
           Cinayet Büro Amirliği: (3) adet Kasten Öldürme olayı meydana gelmiş, (6) şüpheli şahıs gözaltına alınmış, (3) şüpheli tutuklanmış, (3) şüpheli serbest bırakılmış, (1) adet Taksirle Yaralama olayı meydana gelmiş (failsiz), olaylarda (2) adet tabanca, (1) adet tüfek ve (1) adet bıçak elde edilmiştir.
 
          Gasp Büro Amirliği: (3) Yağma, (3) Tehdit, (1) Şantaj, (1) Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması, (1) Hakaret olmak üzere işlem yapılan (9) olayda yakalanan (26) şahıstan (7)’si tutuklanmış, Olaylarda (1) adet ruhsatsız tabanca elde edilmiştir.
 
          Ahlak Büro Amirliği: (6) Fuhşa Teşvik, Aracılık Veya Zorlama, (2) Çocuğun Cinsel İstismarı, (4) Kumar Oynanması İçin Yer Ve İmkân Sağlama, (1) 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununa Muhalefet olmak üzere toplam (13) olaya adli, (23) fuhuş olayına idari işlem yapıldı, İdari işlem yapılan fuhuş olayından (53), adli olaylardan (14) şahıs olmak üzere yakalanan (67) şahıstan (2)’si tutuklandı, (2) şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi. (63) şahıs serbest bırakıldı.
 
          Hırsızlık Büro Amirliği: (10) İkametten hırsızlık, (9) İşyerinden hırsızlık, (4) Otodan hırsızlık, olmak üzere meydana gelen (23) olayda yakalanan (17) şahıstan (7)’si tutuklandı, (4) şahıs hakkında Adli Kontrol Kararı verildi.
 
           Oto Hırsızlık Büro Amirliği: (12) oto, (10) motosiklet hırsızlığı olmak üzere (22) olay meydana geldi. İlimizden çalıntı olan (11) oto, (2) motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edildi. Olaylarda gözaltına alınan (5) şahıstan (1)’i tutuklandı, (1) şahıs firar olarak aramaktadır. (1) S.S. Çocuk serbest bırakılmıştır.
 
          Aranan Şahıslar Büro Amirliği:  İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (358) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan (125)’i tutuklandı.
 
         Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği:  (10) Dolandırıcılık, (3) Yankesicilik olmak üzere işlem yapılan (13) olayda yakalanan (15) şahıstan (6)’sı tutuklandı (2)’si hakkında Adli Kontrol Kararı verildi.
 
          Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp müracaatı alınan (92) şahıstan (84)’ü bulundu. (8) kayıp şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.
 
          Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
 


Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak İlimizde halen dokuz tane aktif projemiz devam etmektedir. Bunlar;
 
1.      Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım
2.      Pencerem Kapım Güvenli Yapım
3.      Sıcak Yuvam
4.      Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim
5.      Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım
6.      Öğrencilerimiz Geleceğimiz
7.      Trafikte Eğitimli Çocuklar
8.      İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller
9.      ÇOGEP (Tükenmez Kalemle Yazılan Düşler) 31.12.2016 tarihinde bitmiştir.  
 
Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında; site – apartman ve mahalle sakinlerine 22, öğrencilere yönelik 99, esnaflarımıza yönelik 8, okul aile birliklerine yönelik 5 toplantı düzenlenmiş, düzenlenen toplantılarda 4.757 kişiye ulaşılmıştır.
Hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine yönelik 1.666 ziyaret yapılmış, yapılan ziyaretlerde 6.472 kişiye ulaşılmıştır.
Şehit Ailesi ve Şehit yakınlarına yönelik 68 taziye ziyareti yapılmış, 19 sosyal etkinlik düzenlenmiş,  11 işyeri açılışına katılım sağlanmış, 35 sosyal yardım faaliyeti yapılmış, 28 suç mağduru ile görüşülmüş, Emniyet Birimlerine ve Belediyelere 6 bildirim yapılmıştır. Bilgi paylaşım noktası ve diğer TDP faaliyetlerimizde toplamda 10.435 vatandaşımıza ulaşılmıştır.
Yapılan TDP faaliyet ve etkinlikleri kapsamında 12.993 broşür, sticker ve çeşitli materyaller dağıtılmıştır.
İpeksi Dokunuşla Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Projesi kapsamında 7-14 yaş aralığında 1500 çocuğa 15 ayrı spor salonunda uzman eğiticiler eşliğinde Teakwondo eğitimlerine devam edilmektedir.
Tükenmez Kalemle Yazılan Düşler (ÇOGEP) projesi kapsamında; Kocasinan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol gereği 13 engelli vatandaşımıza El Becerileri Teknolojisi alanında  232 saatlik Meslek Edindirme kursu düzenlenmiştir. Kursa düzenli olarak devam eden 9 kursiyere sertifikaları verilmiş olup, 16.01.2016 tarihinde Kayseripark Alışveriş Merkezinde engelli kursiyerlerin kurs süresince yaptıkları ürünler sergilenmiştir.
Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde Polislik Mesleğinin tanıtımı, Trafik kuralları, Genel Asayiş ve Güvenlik konularında eğitim vermeyi amaçlayan proje faaliyetlerine devam edilmiş, 16 Aralık 2016 ve 31 Aralık 2016 tarihleri arasında toplam 37 okula gidilmiş ve yaklaşık 2160 öğrenciye bilgilendirme yapılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 


TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Müdürlüğümüz trafik ekiplerince ilimizde yapılan uygulamalarda, (18249) araç kontrol edildi. Eksikliği görülen (3643) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (59) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (274) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (151)’i yaralanmalı ve (270)’i maddi hasarlı olmak üzere (421) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda, (259) vatandaşımız yaralandı.
 
 
BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Trafik denetimlerinde kontrol edilen  (11383) araçtan eksiği veya kural ihlali tespit edilen (3937) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (10) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (235) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (1)’i ölümlü (35)’i yaralanmalı ve (51)’i maddi hasarlı olmak üzere toplam (87) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (1) Vatandaşımız hayatını kaybetti  (106) vatandaşımız yaralandı.
 
 
İLÇE MERKEZLERİ
İlçe Merkezlerinde  (5143) araç kontrol edildi, eksiği ve kural ihlali tespit edilen (501) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi, (18) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu, (82) araç trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (1)’i ölümlü (18)’si yaralanmalı ve (23)’ü maddi hasarlı olmak üzere toplam (42) kaza meydana geldi. Kazalarda (1) vatandaşımız hayatını kaybetti (38) vatandaşımız yaralandı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
 
İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (10) çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün” ihlali fiilinden işlem yapılarak adli makamlara sevk edildi. 15-18 yaş aralığındaki (25) çocuğa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden cezai işlem uygulandı.
Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.
 
İl merkezinde bulunan (43) internet salonu denetlendi, denetleme neticesinde herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmadı.
 
İlimiz genelinde Polis Merkezi Amirliklerinde görev yapmakta olan toplam elli beş (55) personele yönelik Çocuk Şube Müdürlüğü personeli tarafından 29 Aralık 2016 Perşembe günü “Çocuk Suçluluğu ve Çocuk Mevzuatı Eğitimi” düzenlendi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
5846 Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile ilgili olarak (17) olayda (17) şahsa, Türk Ceza Kanunu 132.madde Haberleşmenin Gizliliğini ihlal ile ilgili olarak (1) olayda (4)  şahsa, Türk Ceza Kanunu 187. Madde “Kişilerin Hayat Sağılığını Tehlikeye Sokmak” ile ilgili olarak (1) olayda (1)  şahsa, Türk Ceza Kanunu 125. Madde “Basın Yoluyla Hakaret” ile ilgili olarak (1) olayda (1)  şahsa, Türk Ceza Kanunu 267. Madde ile ilgili olarak (1) olayda (1)  şahsa, Cumhurbaşkanına Hakaret suçlarıyla ilgili olarak  (3) olayda (3) şahsa ve Türk Ceza Kanunu 216. Madde “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” ile ilgili olarak  (2) olayda (2) şahsa işlem yapıldı.
 
(7)’si basın açıklaması, (1)’i genel kurul kongre olmak üzere toplam (8)  konunun işlem ve takibi yapıldı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
15 Aralık 2016 – 15 Ocak 2017 tarihleri arasında Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda: uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından meydana gelen (99) olayda (167) şahsa yasal işlem yapıldı, (23) şahıs çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklandı, (4) şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakıldı.
 
Yapılan operasyonlar sonucunda: (2) kilo (695) gram kubar esrar, (21) kilo (332) gram eroin, (170,68) gram metamfetamin, (85,03) gram sentetik kannobinoid (bonzai), (452) adet uyuşturucu/uyarıcı hap ele geçirildi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • KAYSERİ VALİLİĞİ
 • POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI
 • BİMER
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • POLİS RADYOSU
 • POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ