Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
.
 
15 Temmuz 2018 - 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri
 
Cinayet Büro Amirliği: (1)’i kasten öldürme, (1)’i buluntu ceset, (3)’ü kasten yaralama, (1)’i görevli memura mukavemet, (2)’si şüpheli ölüm (intihar) ve (1)’i cinsel saldırı olayı olmak üzere işlem yapılan (9) olayda gözaltına alınan (19) şüpheliden (9)’u tutuklandı, (2)’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Olaylarda (10) adet tabanca, (3) adet av tüfeği, (1) adet bıçak ele geçirildi.
 
Gasp Büro Amirliği: (1)’i yağma, (3)’ü tehdit, (1)’i şantaj, (2)’si görevi yaptırmamak için direnme, (1)’i görevi kötüye kullanma olayı olmak üzere işlem yapılan (8) olayda (13) şüpheli yakalandı.
 
Ahlak Büro Amirliği: (1)’çocuğun cinsel istismarı, (1)’i cinsel taciz, (1)’i reşit olmayanla cinsel ilişki, (1)’i fuhşa teşvik aracılık veya zorlama, (2)’si kumar oynanması için yer ve imkân sağlama, (1)’i kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, (1)’i görevi yaptırmamak için direnme olmak üzere (8) olaya adli işlem, ayrıca (24) fuhuş olayına ise idari işlem yapıldı. Adli işlem yapılan olaylardan (11) şahıs, idari işlem yapılan olaylardan (34) şahıs yakalandı, (2)’si tutuklandı, ayrıca fuhuş yapıldığı tespit edilen (17) ev hakkında ilgili komisyonca kapatılma kararı verildi.
 
Hırsızlık Büro Amirliği: (1)’i ikametten hırsızlık, (9)’u işyerinden hırsızlık, (25)’i otodan hırsızlık, (42)’si açıktan hırsızlık, (6)’sı işyerinden/kurumdan hırsızlık olayı olmak üzere işlem yapılan (83) olayda yakalanan (49) şahıstan (27)’si tutuklandı.
 
Oto Hırsızlık Büro Amirliği: (16)’sı oto hırsızlığı, (40)’ı motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam (56) olay meydana geldi. İlimizden çalıntı (12) oto ve (15) motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edildi. Olaylar ile ilgili yakalanan (16) şahıstan (1)’i tutuklandı.
 
Aranan Şahıslar Büro Amirliği: İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (587) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan (179)’u tutuklandı.
 
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği: (4)’ü dolandırıcılık, (1)’i yankesicilik, (1)’i güveni kötüye kullanma olmak üzere işlem yapılan (6) olayda yakalanan (13) şahıstan (2)’si tutuklandı, (4) şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp müracaatı alınan (76) şahıstan (70)’i bulundu. (6) kayıp şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
15 Temmuz 2018 - 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü Faaliyetleri
 
 
15 Temmuz 2018 ile 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü faaliyetleri aşağıya çıkartılmıştır.
1- İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (2) çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” suçundan, (30) şahısa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmıştır, ayrıca (18) yaşından büyük (10) şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmak üzere Zabıta Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.
2- Ülkemizde özellikle ana caddeler, kavşaklar, sokaklar, parklar ve benzeri kamuya açık kentsel mekanlarda başta yerli ve yabancı çocuklar ile yetişkin kişilerin, araç camı silmek ya da insanları taciz ederek para vermeye zorlamak, su, mendil, çiçek, hediyelik eşya satışı yapmak veya dilenmek suretiyle toplumun huzur ve güvenliğini tehlikeye düşürdükleri görülmektedir. Suç veya kabahat teşkil eden yasa dışı bu fillerin önlenmesi ve gereken tedbirlerin alınması kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak 20 Temmuz 2018 Cuma günü 12:00-14:00 saatleri arasında cami ve civarlarında, 17:00-19:00 saatleri arasında ana cadde, kavşak, meydan, park, alışveriş merkezi, vb. alanlar ile diğer umuma açık yerlerde HUZURLU SOKAKLAR UYGULAR-2 adı altında uygulama yapılmıştır.
Uygulama neticesinde (678) kişi kontrol edilmiş, (6) şahısa idari işlem uygulanmıştır. (90) okul servis aracı/sivil araç denetlenmiş (3) araca trafik yönünden cezai işlem uygulanmıştır (8) umuma açık işyeri kontrol edilmiş herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır. Toplumumuzun huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim kontrollerimiz sürekli olarak devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
15 Temmuz 2018- 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlar.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda, “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak”ve” Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçlarından  (165) olayda (291) şahsa yasal işlem yapıldı. Haklarında işlem yapılan şahıslardan (6)’sı adli kontrol neticesi serbest kaldı,  (36)’sı çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklandı.
 
“Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak, Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak” suçlarından yakalama müzekkeresi ile aranan (15) şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslardan (6)’sı ifadelerinden sonra mahkemece salıverildi, (9)’u ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 
Yapılan operasyonlarda, (2070,86)  gram Kubar Esrar, (1261,36) gram Toz Esrar, (6,58) gram Eroin, (858,64) gram Metamfetamin, (465,35) gram Sentetik Kannobinoid (Bonzai),  (30) adet uyuşturucu/uyarıcı Extacy hap, (4,60) Gram Kokain maddesi ve  (72) Kök Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
15 Temmuz 2018 – 15 Ağustos 2018 tarihleri arasında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü faaliyetleri
 
 
15 Temmuz 2018 - 15 Ağustos 2018 tarihleri arasında TDP Şube Müdürlüğünce; ÇOGEP “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler”, Hayalimdeki Gelinliği Dikiyorum, Herkesin Bir İşi Olsun, Bir Kalbe Dokunuş, Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım, Pencerem Kapım Güvenli Yapım, Sıcak Yuvam, Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim, Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım, Öğrencilerimiz Geleceğimiz, Trafikte Eğitimli Çocuklar, İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller, Emniyetle Engelsiz Yarınlar ve At Çiftliği Proje faaliyetleri ile TDP genel faaliyet ve çalışmaları yürütülmüştür.
Yürütülen TDP genel faaliyet ve çalışmalarında; site ve apartman sakinlerine yönelik 2 huzur toplantısı, öğrencilere yönelik 49 bilgilendirme toplantısı, resmi kurum ve kuruluşlara yönelik 1 bilgilendirme toplantısı, esnafa yönelik 9 bilgilendirme toplantısı olmak üzere toplamda 61 bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.
Hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile yüz yüze yapılan çalışmalar olmak üzere toplam 4.800 bilgilendirme faaliyeti yapılmış, 61 suç mağduru - destek ziyareti yapılmış,  sosyal desteğe ihtiyaç duyan çocuk ve gençlerimize yönelik 9 sosyal etkinlik düzenlenmiş, nişan, düğün, işyeri açılışı ve taziye olmak üzere 84 sosyal etkinliğe katılım sağlanmış, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik olarak da 264 sosyal yardım faaliyeti yapılmıştır.
 Mahalle Polislerine sorumluluk bölgelerinde mahalle sakinlerince bildirilen sorunlarla ilgili olarak emniyet birimlerine 4 bildirim ve ilgili belediyelere 5 bildirim, diğer kurum ve kuruluşlara 1 bildirim olmak üzere toplamda 10 bildirimde bulunulmuştur.
2018 yılı ÇOGEP “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler” Projesi kapsamında: Şehirde Birlikte Yaşama Kültürü Oluşturulması ve Okullarda Bilgilendirme Faaliyetleri ile ilgili olarak Hacivat Karagöz Gölge Oyunu okullarımızda öğrencilerin izlenimine sunulmaya başlanmıştır. Ayrıca Sanaldan Dünyadan Gerçek Hayata Hobi Bahçesi faaliyeti ile ilgili 9 Mayıs Çarşamba günü 40 öğrencinin katılım ile 500 adet fide hobi bahçesine ekilmiş olup öğrencilerle birlikte hobi bahçesi faaliyeti sürdürülmektedir. Meslek Edindirme Faaliyetleri kapsamında Düz Dikiş Makinacılığı Kursu 20 kursiyerin katılımıyla 12 Haziran 2018 tarihinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kocasinan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında uygulamaya konulmuş olup Meslek Edindirme Kursu 10.08.2018 tarihinde sona ermiştir. Ayrıca yüzme kursu faaliyetleri kapsamında 40 öğrenci ile başlayan faaliyetimiz 09.08.2018 tarihinde sona ermiştir. Hayvan Sevgisi Aşılama faaliyetlerine yönelik çalışmalarda; 8 farklı dezavantajlı gruba yönelik kahvaltı ve ata bindirme faaliyetlerimiz başlamıştır. 
15 Temmuz 2018 – 15 Ağustos 2018 tarihleri arasındaki TDP proje, genel faaliyet ve çalışmalarında toplam 19.832 vatandaşımıza ulaşılmış ve 4.821 adet broşür, afiş, sticker vb. bilgilendirme ve bilinçlendirme materyalleri dağıtılmıştır. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
01 Temmuz 2018  - 31 Temmuz 2018
tarihleri arasında Trafik Faaliyetleri
 
 
TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Müdürlüğümüz trafik ekiplerince ilimizde yapılan uygulamalarda, (31.294) araç kontrol edildi. Eksikliği görülen (1.851) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (235) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (437) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (264)’ü yaralanmalı ve (403)’ı maddi hasarlı olmak üzere toplam (667) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (440) vatandaşımız yaralandı.
 
BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Trafik denetimlerinde kontrol edilen  (36.838) araçtan eksiği veya kural ihlali tespit edilen (2.185) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan (14) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (401) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (60)’ı yaralanmalı ve (42)’si maddi hasarlı olmak üzere toplam (102) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (180) vatandaşımız yaralandı.
 
İLÇE MERKEZLERİ
İlçe Merkezlerinde  (4.940) araç kontrol edildi, eksiği ve kural ihlali tespit edilen (406) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi, Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan (12) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (63) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (37)’si yaralanmalı ve (17)’si maddi hasarlı olmak üzere toplam (54) kaza meydana geldi. Kazalarda (54) vatandaşımız yaralandı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • KAYSERİ VALİLİĞİ
 • POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI
 • BİMER
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • POLİS RADYOSU
 • POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ