Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
 
   


15 Eylül 2017 - 14 Ekim 2017 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri
 
Cinayet Büro Amirliği: (2)’si kasten öldürme, (1)’i kasten yaralama (bıçakla) olmak üzere işlem yapılan (3) olayda gözaltına alınan (4) şüpheli tutuklandı. Olaylarda (1) adet av tüfeği ile (2) adet bıçak ele geçirildi.
 
Gasp Büro Amirliği: (6)’sı yağma, (1)’i tehdit, (1)’i çocuğun cinsel istismarı, (2)’si görevi yaptırmamak için direnme, (1)’i kişiyi hürriyetinden yoksun kılma olmak üzere işlem yapılan (11) olayda yakalanan (29) şahıstan (16)’sı tutuklandı.
 
Ahlak Büro Amirliği: (1)’i çocuğun cinsel istismarı, (5)’i kumar oynanması için yer ve imkân sağlama, (2)’si fuhşa teşvik aracılık veya zorlama, (1)’i cinsel saldırı olmak üzere olmak üzere (9) olaya adli işlem, ayrıca (32)’si fuhuş, (5)’i kumar, (9)’u tütün mamullerinin tüketilmesi kapsamında (46) olaya ise idari işlem yapıldı. İdari işlem yapılan fuhuş olaylarından (74), adli olaylardan (9) şahıs yakalandı, şahıslardan (1)’i hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Hırsızlık Büro Amirliği: (9)’u ikametten hırsızlık, (16)’sı işyerinden hırsızlık, (1)’i otodan,  hırsızlık olmak üzere işlem yapılan (26) olayda yakalanan (22) şahıstan (9)’u tutuklandı.
 
Oto Hırsızlık Büro Amirliği: (35)’i oto hırsızlığı, (34)’ü motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam (69) olay meydana geldi. İlimizden çalıntı (33) oto ile il dışından çalıntı (1) oto, ayrıca ilimizden çalıntı (10) motosiklet ile il dışından çalıntı (3) motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edildi. Olaylar ile ilgili yakalanan (32) şahıstan (8)’i tutuklandı.
 
Aranan Şahıslar Büro Amirliği: İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (478) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan (208)’i tutuklandı.
 
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği: (7)’si dolandırıcılık, (3)’ü yankesicilik, (5)’i güveni kötüye kullanma, (2)’si kapkaç, (1)’i oto hırsızlığı, (1)’i yağma olayı olmak üzere işlem yapılan (19) olayda yakalanan (22) şahıstan (2)’si tutuklandı.
 
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp müracaatı alınan (82) şahıstan (72)’si bulundu. (10) kayıp şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
 
....................................................................................................................
 
 
 
 
 
15 Eylül 2017 ile 14 Ekim 2017 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü faaliyetleri
 
15 Eylül 2017 ile 14 Ekim 2017 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü faaliyetleri aşağıya çıkartılmıştır.
 
1- Geleceğimizin teminatı olan eğitim çağındaki çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda yetiştirilmeleri, muhtemel şiddet olayları ile madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları amacıyla, 2017-2018 Eğitim/öğretim yılının sonuna kadar devam edecek olan tedbirler Valilik Makamının 18/09/2017 tarihli olurlarıyla uygulanmaya başlanmıştır. Bu kapsamda;
a- 81 İl Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla ülke genelinde 18/09/2017 tarihinde “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması” adı altında 07:00/15:00 saatleri arasında ilimiz merkezinde bulunan okul önleri ve çevreleri, okul çevrelerindeki park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddaa ve ganyan bayiileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde uygulama yapılmıştır. (207) personelin katılımıyla (27) okul önü ve çevresinde yapılan uygulamada; (835) kişi sorgulanmış, aranması/yakalanması bulunan şahsa rastlanılmamıştır,   (4) şahsa adli/idari işlem yapılmıştır, (2) adet delici/kesici alet ele geçirilmiştir, (313) okul servis aracı/sivil araç denetlenmiş (21) araca cezai işlem yapılmıştır, (170) umuma açık işyeri kontrol edilmiş olup her hangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır. Ayrıca uygulama sırasında (3.000) adet el broşürü dağıtılmıştır.
            b- 2017-2018 eğitim öğretim döneminin başlaması sebebiyle; Ülke genelinde İl Emniyet Müdürlükleri ve İlçe Emniyet Müdürlükleri/Amirlikleri tarafından okul saatlerinde okulda olmayıp parklarda bulunan çocuklar ile ilgili gerekli denetimlerin yapılması, ayrıca çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, eğitim ve öğretiminin güvenli bir ortamda sağlanabilmesi amacıyla ilimiz genelinde 21-22/09/2017 ile 25-29/09/2017 tarihlerinde 07:00-16:00 saatleri arasında “Park Uygulaması” adı altında uygulama yapılmıştır. (41) ekip ve (144) personelin katılımıyla (7) gün süreyle (267) adet parkta yapılan uygulamada; (1317) şahıs sorgulanmış aranması/yakalanması bulunan şahsa rastlanılmamıştır,   (86) şahsa adli/idari işlem yapılmış, toplam (18.251) TL cezai işlem uygulanmıştır.
Öğrenci ve öğretmenlerimizin huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim kontrollerimiz sürekli olarak devam edecektir. 
 
2- İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde 15-18 yaş aralığındaki (26) çocuğa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden cezai işlem uygulanmıştır.
Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

............................................................................................................................................................................... 
 

 
15 Eylül 2017 – 14 Ekim 2017 tarihleri arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlar.
 
15 Ağustos 2017 – 14 Eylül 2017 tarihleri arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda: Uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından  (152) olayda (257) şahsa yasal işlem yapıldı. (17) şahıs adli kontrol neticesi serbest kaldı, (41) şahıs çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklandı.
 
Yapılan operasyonlar sonucunda: (10) kilo (912) gram kubar esrar, (1) kilo (680) gram toz esrar,  (79,02) gram eroin, (1,00) gram kokain, (431,29) gram metamfetamin, (271,03) gram sentetik kannobinoid (bonzai), (0,30) gram Afyon Sakızı, (107) adet uyuşturucu/uyarıcı hap, 3 kök Kenevir bitkisi ele geçirildi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 


15 Eylül 2017 - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü faaliyetleri
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Merkez Takip ve Değerlendirme Kurulunca Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün 2016 yılı içerisinde uygulanan Toplum Destekli Polislik En İyi İl Uygulamalarında Birincilik Ödülü ile ödüllendirilmesi ile birlikte 2017 yılı içerisinde de 10 tane üst proje ve buna bağlı olarak ta 14 tane alt proje hâlihazırda İlimiz genelinde yürütülmektedir.
 
Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında il genelinde yürütülen çalışmalar içerisinde mahalle polislerince; site–apartman ve mahalle sakinlerine yönelik 19 huzur toplantısı, öğrencilere yönelik 20 bilgilendirme toplantısı, resmi kurum ve kuruluşlara yönelik 18 bilgilendirme çalışması, sivil toplum kuruluşlarına yönelik 2 bilgilendirme çalışması, esnaflara yönelik 2 bilgilendirme toplantısı, okul aile birliklerine yönelik 5 bilgilendirme toplantısı olmak üzere toplamda  66 bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile yüz yüze yapılan çalışmalarda da toplamda 6.423 bilgilendirme ziyareti ile 66 suç mağduru-destek ziyareti gerçekleştirilmiştir. Ayrıca mahalle polislerince sorumluluk alanlarında 5 sosyal etkinlik düzenlenmiş, 45 sosyal etkinliğe katılım sağlanmış, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik 37 sosyal yardım faaliyeti yapılmıştır, Yapılan çalışmalar içerisinde mahalle sakinlerince mahallenin genel güvenliğine ilişkin bildirilen sorunlarla ilgili olarak emniyet birimlerine 6 bildirim, belediyelere 11 bildirim, diğer kurum ve kuruluşlara yönelik olarakta 2 olmak üzere toplam da 19 bildirim yapılmıştır.
           
2017 yılı içerisinde uygulamaya konulan ÇOGEP kapsamında uygulamaya konulan “Her Şey Bir Umutla Başlar” projesi faaliyetleri içerisinde yürütülen 14 alt proje kapsamında da; Ekim ayı içerisinde sona eren Meslek Edindirme Kursu sonrasında sertifika töreni yapılmış ve kursu başarı ile tamamlayan 19 kursiyere sertifikaları dağıtılarak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü nezdinde işe yerleştirilme süreçleri devam ettirilmektedir. Ekim ve Kasım ayı içerisinde 3 kez düzenlenecek olan il dışı gezi faaliyetinin 1.etabı tamamlanarak 40 çocuk ve genç 5 gün süreli Çanakkale, İstanbul - Ankara illerini kapsayan geziye götürülmüştür. Ayrıca ilçe gezi faaliyeti kapsamında 12 ilçemizden toplam 480 öğrencimizin katılacağı günübirlik il içi gezi faaliyetleri başlatılmış ve hali hazırda devam ettirilmektedir. Toplam 30 okuldan oluşan ve her okuldan 50 öğrencinin katılacağı sinema faaliyetleri kapsamında 1500 çocuk ve gence de Emniyet Teşkilatı tanıtılarak ardından sinemada vizyon filmleri izlettirilmektedir. Kocasinan İlçesi Mevlana Mahallesi 60. Yıl Mehmet Sepici Cumhuriyet İlkokuluna Trafik Koridoru ve Kocasinan İlçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Nurettin Öztürk İmam Hatip Ortaokuluna Zenginleştirilmiş Kütüphane yapımları tamamlanmış ve Kayseri Valisi Sayın Süleyman KAMÇI ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı törenle açılışı yapılmış ve hizmete sunulmuştur.
 
15 Eylül 2017 - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında ilimiz genelinde sürdürülen Toplum Destekli Polislik Faaliyetleri içerisinde mahalle polislerince toplam 24.482 vatandaşa ulaşılmış, bilgilendirme ve bilinçlendirme konularında da 9.971 broşür, afiş vb. materyal dağıtılmıştır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 


............................................................................................................................................................................... 
 
 
01 Eylül 2017  - 30 Eylül 2017
tarihleri arasında Trafik Faaliyetleri
 
 
TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Müdürlüğümüz trafik ekiplerince ilimizde yapılan uygulamalarda, (28.267) araç kontrol edildi. Eksikliği görülen (6.503) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (76) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (335) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (3)’ü ölümlü,  (222)’si yaralanmalı ve (315)’i maddi hasarlı olmak üzere toplam (540) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (3) vatandaşımız hayatını kaybetti, (359) vatandaşımız yaralandı.
 
 
BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Trafik denetimlerinde kontrol edilen  (38.761) araçtan eksiği veya kural ihlali tespit edilen (7141) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (14) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (672) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (3)’ü ölümlü,  (59)’i yaralanmalı ve (38)’i maddi hasarlı olmak üzere toplam (100) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (3) vatandaşımız hayatını kaybetti, (184) vatandaşımız yaralandı.
 
İLÇE MERKEZLERİ
İlçe Merkezlerinde  (4.092) araç kontrol edildi, eksiği ve kural ihlali tespit edilen (711) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi, Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (16) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (61) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (30)’u yaralanmalı, (15)’i maddi hasarlı olmak üzere toplam (45) kaza meydana geldi. Kazalarda  (53) vatandaşımız yaralandı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • KAYSERİ VALİLİĞİ
 • POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI
 • BİMER
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • POLİS RADYOSU
 • POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ