Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
2017 Yılı En İyi İl Uygulaması.
 


Emniyet Genel Müdürlüğünce finanse edilen ve 7 Bakanlık ile Türkiye Belediyeler Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından imzalanan protokol ile tüm illerde (ÇOGEP) Çocuk ve Gençler Koruma ve Destek Programı kapsamında Emniyet Müdürlükleri Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüklerince projeler hazırlanması istenilmektedir. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 01 Ocak - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında ÇOGEP kapsamında “Tükenmez Kalemle Yazılan Düşler Projesi” hazırlanmıştır. Proje içerisinde;
             “Kuruluştan Kurtuluşa” sloganı ile İlimiz okullarında öğrenim gören öğrencilerden yeterli imkânı bulamayan ve aralarında hiç il dışına çıkamamış öğrencilerinde yer aldığı 120 öğrenci ve 12 görevli toplam 132 kişi ile birlikte farklı zamanlarda 3 tur olarak İstanbul-Çanakkale-Ankara illeri gezdirilmiş, tarih bilinci ve kültürümüz tanıtılmış, hedef kitlede farkındalık oluşturulmuştur.
“Bir Hayat Bir İnsan” sloganı ile hedef grup içerisinde yer alan 300 öğrencimize Rol model etkinliği düzenlenmiştir. Rol model etkinliğine Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Sayın Ali YAVUZ ile Yapımcı, Yazar, Siyasetçi, Eğitimci ve İşletmeci Sayın Kemal TEKDEN konuşmacı olarak katılmışlardır.
“Şehrimizi Tanıyoruz” sloganı ile 11 dış ilçe ve 1 merkez ilçeden olmak üzere 480 çocuk il merkezine getirilmiş ve günübirlik gezi kapsamında ilimizin tarihi ve kültürel yerleri gezdirilerek tanıtımı yapılmıştır. Gezi sonrası öğrenciler sinemaya götürülmüş ve birlikte film izlenerek ikramda bulunulmuştur.
“Okuyan İnsan Başarır” sloganı ile Kütüphanelerinin Desteklenmesi kapsamında; kütüphanesi bulunmayan İbrahim Tennuri Ortaokuluna Z tipi (Zenginleştirilmiş) kütüphane yaptırılmış, kütüphaneye Talim Terbiye Kurulu onaylı 1000 adet kitap desteği sağlanmış, kütüphaneye Şehit Polis Memuru Murat BOYRAZ’ın adı verilmiştir. Faaliyet kapsamında ayrıca kütüphanesi bulunan ve kitap desteğine ihtiyaç duyan 10 Okulumuza da 2000 adet kitap desteği sağlanmıştır.
“Gençlerle Sinemadayız” sloganı ile Sosyal Amaçlı Eğlence Programları kapsamında 13-17 yaş grubundan 1350 çocuk ve gencimize ikramla eşliğinde yaş gruplarına uygun vizyondaki sinema filmleri izlettirilmiştir.
“Potada Başlayan Dostluk” sloganı ile İl Merkezimizdeki 15 lise ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı SHÇEK’ ten bir takım olmak üzere 16 takımdan oluşan ve 192 gencimizin yer aldığı ile basketbol turnuvası düzenlenmiştir. İlk 3 sırayı paylaşan takımlara kupa ve madalyalar verilmiş, turnuva şampiyonu olan takıma ise eşofman takımı hediye edilmiştir.
“Sokaktan Madalyaya” sloganı ile Lisans Edindirmeye Esas Eğitimlerin Verilmesi kapsamında 7-14 yaş grubunda bulunan çocukları suç ve suç ortamlarından uzak tutmak, bedensel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile İl Merkezimizde tespit edilen 4 Okulun spor salonunda, toplamda 200 çocuğa uzman hocalar eşliğinde Taekwondo eğitimleri verilmiştir.
“Hayata Engel Yok, Engelleri Birlikte Aşalım” sloganı ile Mahalle Polisleri tarafından tespit edilen 16-25 yaş grubundan 13 bedensel engelli vatandaşımıza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde El Sanatları Teknolojisi alanında kurs verdirilmiştir. Kursiyerlerin İŞKUR tarafından işe yerleştirilme süreçleri devam etmektedir.
“Duygular Telde Dile Gelir” sloganı ile farklı okullardan seçilen 10 çocuğa bağlama, 10 çocuğa ise gitar kursu düzenlenmiş,  2 ay süren kurs sonrası kursiyerlere kullanmış oldukları enstrüman aletleri hediye olarak verilmiştir.
Hedef grup içerisinde yer alan 11-15 yaş grubundan 50 çocuğa var olan yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayarak onlara geleceklerini şekillendirme fırsatı sunmak ve hedefler belirlemelerinde katkıda bulunmak ayrıca Türk Havacılığını tanıtmak ve sevdirmek ve bu alandaki yeteneğini ortaya çıkarmak adına, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "İstikbal Göklerdedir" sözünü kavramalarını sağlamak ve kötü alışkanlıklardan korumak amacı ile 24 saatlik Türk Hava Kurumu koordineli Model Uçak Kursu verilmiştir.
“Bu Ülke, Bu Şehir Hepimizin” sloganı ile Şehirde Birlikte Yaşama Kültürü Hakkında Bilgilendirme ve Uygulamalı Eğitimler kapsamında İl genelinde tespit edilen 20 Anaokulu, 20 İlkokul, 20 Ortaokul ve 20 Lise olmak üzere toplam 80 Okulda öğrencilerin yaş grubu ve seviyelerine uygun olarak genel emniyet tedbirleri ile güvenlik konularında bilgilendirme çalışmaları yapılmış ve 155 ihbar hattının önemi vurgulanmıştır. Faaliyet sonrası Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine boyama kitabı ve boya kelemi, Ortaokul ve Lise öğrencilerine de Türk Bayrağı ve Türkiye armalı şapka ile polis rozetli anahtarlıklar hediye edilmiştir.
Konu ile ilgili olarak Asayiş Daire Başkanlığının 31.03.2017 tarihli, 31311769-45865(62192)/131 sayılı yazısı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Merkez Takip ve Değerlendirme Kurulu (MTDK) tarafından 30 Mart 2017 tarihinde yılın En İyi İl Uygulamalarının belirlenmesi amacıyla kurul toplanmış, yapılan değerlendirmede Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Birincilik Ödülü ile ödüllendirilmiştir.  
 
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • KAYSERİ VALİLİĞİ
 • POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI
 • BİMER
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • POLİS RADYOSU
 • POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ