Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Kasım Ayı Asayiş Bülteni
 


 
15 Ekim 2017 - 14 Kasım 2017 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri
 
Cinayet Büro Amirliği: (2)’si kasten öldürme, (1)’i görevli memura mukavemet, kamu malına zarar vermek, trafik güvenliğini kasten tehlikeye sokmak olayı olmak üzere işlem yapılan (3) olayda gözaltına alınan (5) şüpheliden (2)’si tutuklandı. Olaylarda (2) adet bıçak ele geçirildi.
 
Gasp Büro Amirliği: (4)’ü yağma, (1)’i görevi yaptırmamak için direnme, (1)’i kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, (1)’i kayıp şahıs olmak üzere işlem yapılan (7) olayda yakalanan (9) şahıstan (2)’si tutuklandı, (3)’ü hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Ahlak Büro Amirliği: (2)’si çocuğun cinsel istismarı, (6)’sı kumar oynanması için yer ve imkân sağlama, (4)’ü fuhşa teşvik aracılık veya zorlama, (1)’i cinsel saldırı, (1)’i cinsel taciz olmak üzere olmak üzere (14) olaya adli işlem, ayrıca (18)’i fuhuş, (6)’sı kumar, (1)’i tütün mamullerinin tüketilmesi kapsamında (25) olaya ise idari işlem yapıldı. Adli olaylardan (21) şahıs, idari işlem yapılan olaylardan (42) şahıs yakalandı, şahıslardan (2)’si hakkında tutuklama, (3)’ü hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Hırsızlık Büro Amirliği: (20)’si ikametten hırsızlık, (17)’si işyerinden hırsızlık, (2)’si otodan hırsızlık, (3)’ü açıktan hırsızlık olmak üzere işlem yapılan (42) olayda yakalanan (41) şahıstan (10)’u tutuklandı.
 
Oto Hırsızlık Büro Amirliği: (38)’i oto hırsızlığı, (39)’u motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam (77) olay meydana geldi. İlimizden çalıntı (34) oto ile il dışından çalıntı (1) oto, ayrıca ilimizden çalıntı (18) motosiklet ile il dışından çalıntı (2) motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edildi. Olaylar ile ilgili yakalanan (44) şahıstan (8)’i tutuklandı, (4) şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi.
 
Aranan Şahıslar Büro Amirliği: İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (687) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan (249)’u tutuklandı.
 
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği: (3)’ü dolandırıcılık, (3)’ü yankesicilik, (1)’i güveni kötüye kullanma olayı olmak üzere işlem yapılan (7) olayda (9) şahıs yakalanmıştır. Şahıslar sevk edildikleri adli mercilerce serbest bırakılmıştır.
 
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp müracaatı alınan (98) şahıstan (88)’i bulundu. (10) kayıp şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
15 Ekim 2017 ile 14 Kasım 2017 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü faaliyetleri
 
15 Ekim 2017 ile 14 Kasım 2017 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü faaliyetleri aşağıya çıkartılmıştır.
 
Geleceğimizin teminatı olan eğitim çağındaki çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda yetiştirilmeleri, muhtemel şiddet olayları ile diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda;
1- a- 81 İl Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla ülke genelinde 23/10/2017 tarihinde “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması” adı altında 09:00/14:00 saatleri arasında ilimiz merkezinde bulunan okul önleri ve çevreleri, okul çevrelerindeki park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddaa ve ganyan bayiileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde uygulama yapılmıştır. (184) personelin katılımıyla (119) okul önü ve çevresinde yapılan uygulamada; (887) kişi sorgulanmış, aranması olan (1) şahıs yakalanmıştır. (3) şahsa adli/idari işlem yapılmıştır, (1) adet kurusıkı tabanca, (26) adet mermi (7) gr sentetik uyuşturucu ele geçirilmiştir. (363) okul servis aracı/sivil araç denetlenmiş (20) araca cezai işlem uygulanmıştır. (124) umuma açık işyeri kontrol edilmiş olup her hangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.
b- Vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla 09/11/2017 tarihinde “Çocukların Korunmasına Yönelik”, 15:00/17:30 saatleri arasında ilimiz merkezinde bulunan okul önleri ve çevreleri, okul çevrelerindeki park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddaa ve ganyan bayiileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde uygulama yapılmıştır. (29) personelin katılımıyla (10) okul önü ve çevresinde yapılan uygulamada; (165) kişi sorgulanmış, aranması/yakalanması bulunan şahsa rastlanılmamıştır, (29) okul servis aracı/sivil araç denetlenmiş herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamış, (40) umuma açık işyeri kontrol edilmiş olup her hangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.
c- 2016/2017 eğitim-öğretim döneminde okullar ve civarında meydana gelen olaylar hakkında yapılan analizler neticesinde tespit edilen (4) farklı bölgede toplam (26) okul ve çevresinde görev yapmak üzere yaya devriye görevlendirmesi yapılmıştır.
Öğrenci ve öğretmenlerimizin huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim kontrollerimiz sürekli olarak devam edecektir. 
2- İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (5) çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün” ihlali suçundan, 15-18 yaş aralığındaki (8) çocuğa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmıştır, ayrıca (18) yaşından büyük (37) şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılarak Zabıta Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.
3- Müdürlüğümüz görevlilerince (50) internet salonu, (27) iddaa bayii, (12) playstation salonu, (6) ganyan bayii, (1) spor toto bayii olmak üzere toplam (96) umuma açık işyeri denetlenmiş olup herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 


15 Ekim 2017 – 14 Kasım 2017 tarihleri arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlar.
 
15 Ekim 2017 – 14 Kasım 2017 tarihleri arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda: Uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından  (195) olayda (314) şahsa yasal işlem yapıldı. (10) şahıs adli kontrol neticesi serbest kaldı, (50) şahıs çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklandı.
 
Yapılan operasyonlar sonucunda: (113,45) gram kubar esrar, (39,25) gram toz esrar,  (84,43) gram eroin, (381,41) gram metamfetamin, (584,34) gram sentetik kannobinoid (bonzai), (6) adet uyuşturucu/uyarıcı hap ele geçirildi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
15 Ekim 2017 - 15 Kasım 2017 tarihleri arasında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü faaliyetleri aşağıya çıkartılmıştır.
        
 
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde 15 Ekim - 15 Kasım tarihleri arasında 10 farklı sosyal sorumluluk projesinin yürütülmesine devam edilmiştir.
Uygulanmakta olan projeler; Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım, Pencerem Kapım Güvenli Yapım, Sıcak Yuvam, Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim, Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım, Öğrencilerimiz Geleceğimiz, Trafikte Eğitimli Çocuklar, İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller, Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi ile 2017 yılı ÇOGEP projesi kapsamında hazırlanan “Her şey Bir Umutla Başlar” Projesinin alt faaliyetleri “Geleceğe Atılan Kulaçlar, Büyük Maharetle Atılan Oklar, Taekwondo Yapmaya Ne Dersin, Hayatı Birlikte Renklendiriyoruz, Zanaatınız Bizden Olsun, Sanaldan Gerçeğe Yeşeren Umutlar,  Bir Kural Bir Hayattır,  Bir Kütüphane İle Değişen Hayatlar, Güvenli Dostluklar,  Geriye Dönmeyi Düşünmeyenler, Güvenli Hayat Güvenle Gelecek, Yaşadığım Şehri Tanıyorum,  Geçmişten Geleceğe Atılan Köprüler, Çocuklarla Film Şenliği” faaliyetlerinden bazıları sonuçlanmış, bazılarının ise uygulamasına devam edilmektedir. 
2017 yılı ÇOGEP “Her şey Bir Umutla Başlar” faaliyetleri çerçevesinde yürütülen 14 alt faaliyet kapsamında ise Meslek Edindirme Kursu sertifika töreni yapılarak kursu başarı ile tamamlayan 19 kursiyere sertifikaları verilmiş, 3 kez düzenlenen il dışı Çanakkale - İstanbul - Ankara tarihi ve kültürel gezi faaliyeti 120 öğrenci ile gerçekleştirilmiş, İlçe gezi faaliyeti kapsamında 12 ilçemizden toplam 480 öğrencimiz ilimiz merkezine getirilerek tarihi ve kültürel yerler gezdirilerek akabinde sinemaya götürülmüş, 30 farklı okuldan toplam 1650 öğrenciye yönelik sinema etkinliği yapılmış, 300 öğrencimizin katıldığı “Çanakkale Ruhu” konulu konferans düzenlenmiş, “Hayatı Birlikte Renklendiriyoruz” isimli projemiz kapsamında Kuş Evleri çalışmaları devam etmektedir.
Proje faaliyetlerinin yanı sıra Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında ise, mahalle polisleri sorumluluk alanlarına göre; site – apartman ve mahalle sakinlerine yönelik 13 huzur toplantısı, öğrencilere yönelik 79, özel güvenlik personellerine yönelik 6, resmi kurum ve kuruluşlara yönelik 22, esnafa yönelik 7, okul aile birliklerine yönelik 20 toplantı olmak üzere toplam 147 bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Ayrıca hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile yüz yüze yapılan çalışmalar olmak üzere toplamda 7.617 bilgilendirme ziyareti ile 64 suç mağduru - destek ziyareti yapılmıştır. Mahalle Polislerince sosyal desteğe ihtiyaç duyan engelli çocuklar öncelikli olmak üzere 12 sosyal etkinlik düzenlenmiş, 68 sosyal etkinliğe katılım sağlanmış, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve muhtaç - alil - aciz vatandaşlarımıza yönelik olarak da 44 sosyal yardım faaliyeti yapılmıştır. Vatandaşlarımız tarafından Mahalle Polislerine bildirilen sorunlarla ilgili olarak ta emniyet birimlerine 4, belediyelere 2 olmak toplamda 6 bildirim de bulunulmuştur.
15 Ekim 2017 - 15 Kasım 2017 tarihleri arasındaki TDP faaliyetlerinde toplam 28.512 vatandaşımıza ulaşılmış, vatandaşlarımıza bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinde hazırlanmış 11.609 broşür, afiş vb. materyal dağıtılmıştır. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 

 
01 Ekim 2017  - 31 Ekim 2017
tarihleri arasında Trafik Faaliyetleri
 
 
TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Müdürlüğümüz trafik ekiplerince ilimizde yapılan uygulamalarda, (43.092) araç kontrol edildi. Eksikliği görülen (8.752) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (101) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (505) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (242)’si yaralanmalı ve (326)’sı maddi hasarlı olmak üzere toplam (568) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (359) vatandaşımız yaralandı.
 
 
BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Trafik denetimlerinde kontrol edilen  (40.466) araçtan eksiği veya kural ihlali tespit edilen (6835) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan (19) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (651) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (2)’si ölümlü,  (56)’sı yaralanmalı ve (21)’i maddi hasarlı olmak üzere toplam (79) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (3) vatandaşımız hayatını kaybetti, (116) vatandaşımız yaralandı.
 
İLÇE MERKEZLERİ
İlçe Merkezlerinde  (4.202) araç kontrol edildi, eksiği ve kural ihlali tespit edilen (829) araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi, Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (9) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (92) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (42)’si yaralanmalı, (23)’i maddi hasarlı olmak üzere toplam (65) kaza meydana geldi. Kazalarda  (75) vatandaşımız yaralandı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • KAYSERİ VALİLİĞİ
 • POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI
 • BİMER
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • POLİS RADYOSU
 • POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ