Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Temmuz Ayı Basın Bülteni
 
 
 
 
15 Haziran 2018 - 14 Temmuz 2018 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri
 
 
Cinayet Büro Amirliği: (2)’i Kasten Öldürme, (1)’i Kasten Yaralama ve (1)’i Şüpheli Ölüm (İntihar)  olayı olmak üzere işlem yapılan (4) olayda gözaltına alınan (5) şüpheliden (2)’si tutuklanmış, olaylarda (3) adet tabanca, (2) adet bıçak ile (1) adet havalı tüfek ele geçirilmiştir.
 
Gasp Büro Amirliği: (1)’i Yağma (2)’si Tehdit, (4)’ü Şantaj, (1)’i Zehirlenme (birden fazla kişi taksirle yaralama), (1)’i Yargılamanın veya Soruşturmanın Gizliliğini İhlal olmak üzere işlem yapılan (9) olayda yakalanan (19) şahıstan (1)’i tutuklanmıştır.
 
Ahlak Büro Amirliği: (3)’ü Çocuğun Cinsel İstismarı, (1)’i Fuhşa Teşvik Aracılık veya Zorlama, (1)’i Çocuğun Kaçırılması ve Alıkonulması olmak üzere  (5) olaya adli işlem ayrıca (21) fuhuş olayına idari işlem yapıldı. Adli işlem yapılan olaylardan (7) şahıs, idari işlem yapılan olaylardan (47) şahıs yakalandı, şahıslardan (1)’i tutuklandı, ayrıca fuhuş yapıldığı tespit edilen (5) ev hakkında ilgili komisyonca kapatılma kararı verildi.
 
Hırsızlık Büro Amirliği: (10)’u ikametten hırsızlık, (10)’u işyerinden hırsızlık, (15)’i otodan hırsızlık, (3)’ü açıktan hırsızlık olayı olmak üzere işlem yapılan (38) olayda yakalanan (34) şahıstan (21)’u tutuklandı.
 
Oto Hırsızlık Büro Amirliği: (17) oto ve (17) motosiklet hırsızlığı olmak üzere (34) olay meydana geldi. İlimizden çalıntı olan (16) oto,  ilimizden çalıntı (10) adet motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edildi. Olaylarda gözaltına alınan (12) şahıstan, (2) şahıs tutuklandı, (10) şahıs serbest kalmış, (4) şahıs firar olarak aranmaktadır.
 
Aranan Şahıslar Büro Amirliği: İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (537) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan (164)’ü tutuklandı.
 
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği: (2)’i dolandırıcılık, (2)’i yankesicilik, (1) görevi yaptırmamak için direnme olmak üzere işlem yapılan (5) olayda yakalanan (5) şahıstan (1) i tutuklanmış (4) ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.
 
Kayıp Şahıslar Büro Amirliği: Kayıp müracaatı alınan (102) şahıstan (92)’si bulundu. (10) kayıp şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
  
15 Haziran 2018 - 14 Temmuz 2018 tarihleri arasında
 Çocuk Şube Müdürlüğü Faaliyetleri
 
 
Geleceğimizin teminatı olan eğitim çağındaki çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda yetiştirilmeleri, muhtemel şiddet olayları ile diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda;
 
1- İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (3) çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” suçundan, (20) şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmıştır, ayrıca (18) yaşından büyük (10) şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmak üzere Zabıta Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.
 
2- Okulların tatil olduğu dönemlerde, özellikle yaz aylarında eğitim ve öğretimin sona ermesiyle birlikte, çocuklarımızın büyük bir bölümünü evlerinde ya da oyun alanlarında, caddelerde, sokaklarda veya tatil yörelerinde çoğunlukla dinlenerek eğlenerek veya oyun oynayarak zamanlarını geçirdikleri alanlarda huzur ve güven ortamının devamının sağlanması; başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması. aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak 12/07/2018 tarihinde 3 aşamalı Sabah 09:00-11:00 saatleri arası çocuk park ve bahçeleri ile umuma açık yerlerde, akşam 16:30-18:30 saatleri arasında vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde, bulvar, AVM vb yerlerde, gece 21:00-23:00 saatleri arasında sinema, cafe, kahvehane, restorant gibi umuma açık eğlence merkezleri başta olmak üzere diğer umuma açık yerlerde uygulama yapılmıştır.
Uygulama neticesinde (3474) kişi sorgulanmış, aranması olan (5) şahıs yakalanmıştır. (110) okul servis aracı/sivil araç denetlenmiş (2) araca cezai işlem uygulanmıştır (95) umuma açık işyeri/park bahçe/metruk bina kontrol edilmiş herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır. Gençlerimizin huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim kontrollerimiz sürekli olarak devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
15 Haziran 2018 – 14 Temmuz 2018 tarihleri arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlar.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda, uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından  (101) olayda (174) şahsa yasal işlem yapıldı. Haklarında işlem yapılan şahıslardan (12)’si adli kontrol neticesi serbest kaldı, (23)’ü çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklandı.
 
Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak, Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak suçlarından yakalama müzekkeresi ile aranan (8) şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslardan (3)’u ifadelerinden sonra mahkemece salıverildi, (5)’i ise tutuklandı.
 
Yapılan operasyonlarda, (15,44)  gram Kubar Esrar, (1,40) gram Toz Esrar, (233038,85) gram Eroin, (402,38) gram Metamfetamin, (105,61) gram Sentetik Kannobinoid (Bonzai),  (12) adet uyuşturucu/uyarıcı Extacy hap, (2) adet uyucturucu/uyarıcı Captagon hap ve  (496) Kök Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
15 Haziran 2018 – 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Faaliyetleri
 
 
15 Haziran 2018 - 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında TDP Şube Müdürlüğünce; ÇOGEP “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler”, Hayalimdeki Gelinliği Dikiyorum, Herkesin Bir İşi Olsun, Bir Kalbe Dokunuş, Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım, Pencerem Kapım Güvenli Yapım, Sıcak Yuvam, Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim, Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım, Öğrencilerimiz Geleceğimiz, Trafikte Eğitimli Çocuklar, İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller, Emniyetle Engelsiz Yarınlar ve At Çiftliği Proje faaliyetleri ile TDP genel faaliyet ve çalışmaları yürütülmüştür.
Yürütülen TDP genel faaliyet ve çalışmalarında; site ve apartman sakinlerine yönelik 3 huzur toplantısı, öğrencilere yönelik 20 bilgilendirme toplantısı, resmi kurum ve kuruluşlara yönelik 5 bilgilendirme toplantısı, esnaflara yönelik 5 bilgilendirme toplantısı olmak üzere toplamda 33 bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.
Hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile yüz yüze yapılan çalışmalar olmak üzere toplam 3.869 bilgilendirme faaliyeti yapılmış, 44 suç mağduru - destek ziyareti yapılmış,  sosyal desteğe ihtiyaç duyan çocuk ve gençlerimize yönelik 6 sosyal etkinlik düzenlenmiş, nişan, düğün, işyeri açılışı ve taziye olmak üzere 56 sosyal etkinliğe katılım sağlanmış, 1 özel gün ziyareti yapılmış, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik olarak da 160 sosyal yardım faaliyeti yapılmıştır.
 Mahalle Polislerine sorumluluk bölgelerinde mahalle sakinlerince bildirilen sorunlarla ilgili olarak emniyet birimlerine 1 bildirim ve diğer kurum ve kuruluşlara 2 bildirim olmak üzere toplamda 3 bildirimde bulunulmuştur.
 “Emniyetle Engelsiz Yarınlar” Projesi kapsamında Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne hibe edilen joistikli ve itmeli engelli araçlarının dağıtımı ile Çevik Kuvvet Atlı Polis Grup Amirliğinin açılışı Kayseri Valisi Sayın Süleyman Kamçı, Kayseri İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim KULULAR ve İl Protokolünün katılımı ile At Çiftliği’nde yapılmıştır.
2018 yılı ÇOGEP “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler” Projesi faaliyetleri arasında yer alan “Sanaldan Dünyadan Gerçek Hayata” hobi bahçesi, Meslek Edindirme Faaliyeti “Düz Dikiş Makinacılığı Kursu”, Yüzme Faaliyeti ile Trafik Koridoru faaliyetleri devam etmektedir.
15 Haziran 2018 – 15 Temmuz 2018 tarihleri arasındaki TDP proje, genel faaliyet ve çalışmalarında toplam 18.052 vatandaşımıza ulaşılmış ve 3.978 adet broşür, afiş, sticker vb. bilgilendirme ve bilinçlendirme materyalleri dağıtılmıştır. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
01 Haziran 2018  - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında
Trafik Faaliyetleri
 
 
TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Müdürlüğümüz trafik ekiplerince ilimizde yapılan uygulamalarda, (15.230) araç kontrol edildi. Eksikliği görülen (3.404) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (64) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (165) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (216)’sı yaralanmalı ve (314)’ü maddi hasarlı olmak üzere toplam (530) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (325) vatandaşımız yaralandı.
 
BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
Trafik denetimlerinde kontrol edilen  (33.847) araçtan eksiği veya kural ihlali tespit edilen (6.494) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan (8) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (383) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (70)’i yaralanmalı ve (49)’u maddi hasarlı olmak üzere toplam (119) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (202) vatandaşımız yaralandı.
 
İLÇE MERKEZLERİ
İlçe Merkezlerinde  (5.307) araç kontrol edildi, eksiği ve kural ihlali tespit edilen (283) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi, Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan (11) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (61) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.
 
Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (29)’u yaralanmalı ve (22)’si maddi hasarlı olmak üzere toplam (51) kaza meydana geldi. Kazalarda (60) vatandaşımız yaralandı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • KAYSERİ VALİLİĞİ
 • POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI
 • BİMER
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • POLİS RADYOSU
 • POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ