Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz, "ÇOGEP" İl dışı ve İl içi gezileriyle tarihini ve kültürünü öğreniyor.
 

​​“GEÇMİŞTEN GELECEĞE ATILAN KÖPRÜLER” 
ÇANAKKALE-İSTANBUL- ANKARA İL DIŞI GEZİSİ
 

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce 2017 yılı Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk Ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı ​(ÇOGEP) kapsamında hazırlanan “Her Şey Bir Umutla Başlar" üst projesi faaliyeteri arasında yer alan “Geçmişten Geleceğe Atılan Köprüler”  Çanakkale - İstanbul - Ankara il dışı gezi programı 40'ar öğrenciden oluşan 3 grup halinde toplam 120 öğrenci  ve 4 görevlimiz ile 1 uzman rehber eşliğinde  03 - 08 Ekim / 17 - 22 Ekim /31 Ekim - 05 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenmiştir.

Düzenlenen gezi etkinliği ile daha önce çeşitli nedenlerle Çanakkale, İstanbul ve Ankara’ya gidememiş, milli ve manevi değerlerini öğrenmeye ve kendini geliştirmeye meraklı gençlerimizi suç riski bulunan alanlardan uzak tutmak, iletişim becerilerini geliştirerek sosyal yaşamın içine katılmalarını sağlamak, millet ve vatan sevgisini artırmak, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak ve yeni ufuklar açmalarına katkıda bulunmak amaçlanmıştır.

Geziye katılan öğrencilerimizin seyahat, konaklama ve yemek ihtiyaçları proje kapsamında karşılanmıştır.

Gezi etkinliği ile çocuklarımıza;

Çanakkale programı kapsamında; Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Abide, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Arıburnu Yarları, Süleyman Şah Türbesi, Anafartalar Ovası, Çanakkali Destanı Tanıtım Merkezi vb. tarihi ve kültürel yerler gezdirilmiştir.

İstanbul programı kapsamında; Panorama 1453, Miniatürk, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Dikilitaş, Eyüp Sultan Camii, Dolmabahçe Sarayı vb. tarihi ve kültürel yerler gezdirilmiş ve yemekli boğaz turu yaptırılmıştır.

Ankara programı kapsamında; Anıtkabir, Medeniyetler Müzesi, Hacı Bayramı Veli Camii ve Türbesi gezdirilmiştir.

Geziye katılan öğrenci velileri, tarihi bizzat yerinde yaşatarak çocuklarına anlatan, bu imkânları çocuklarına sunan ve onları evlatları yerine koyarak emek sarfeden Kayseri Emniyet Müdürlüğüne teşekkür etmiş, çocuklar ise hayatlarına yön veren bu etkinliğe vesile olan polis abi ve ablalarına şükran borçlu olduklarını belirtmişlerdir. 

“YAŞADIĞIM ŞEHRİ TANIYORUM”

ŞEHİR İÇİ KÜLTÜR GEZİSİ

 

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce 2017 yılı Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan “Her şey Bir Umutla Başlar” üst projesi içerisinde yer alan ve farklı tarihlerde görevlilerimiz refakatinde 09 Ekim 2017 tarihinde  “Yaşadığım Şehri Tanıyorum” alt projesiyle ilçelerimizde ikamet eden ailelerin çocuklarına yönelik şehir içi kültür gezisi etkinliği başlamıştır.

Gezi ile daha önce il merkezine gelememiş veya gelmiş olupta il merkezindeki tarihi ve kültürel yerleri gezememiş çocuklarımızın yaşadıkları ili ve çevresini tanımaları, tarihini ve kültürünü yerinde görerek öğrenmelerini, yeni arkadaşlar edinerek sosyal çevrelerini geliştirmelerini, özgüveni yüksek bireyler olarak topluma katılmalarını sağlayarak her anı güzel vakit geçirmeleri amaçlanmıştır.

Bu kapsamda, 09 - 27 Ekim 2017 tarihleri arasında 12 dış ilçemizdeki okullarda eğitim gören her bir ilçeden 40 öğrenci olmak üzere toplam 480 öğrenci servislerle ilçelerden alınarak 08.00-17.00 saatleri arasında sabah kahvaltısı, Hunat Camii ve Külliyesi, Selçuklu Medeniyetler Müzesi, Kadir Has Stadyumu ziyaretleri sonrasında öğle yemeği, Erciyes Dağı ve Teleferik Gezisi, Sinema etkinliği sonrasında servislerle ilçelerine yolcu edilmişlerdir.

Geziye katılan öğrenciler etkinliklerle dolu bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, ömür boyu unutamayacakları bir gün yaşatan ve kendilerine bu imkanı sağlayan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne teşekkür dileklerini iletmişlerdir.​

 ​​​

 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu