Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
“Bir Kütüphane İle Değişen Hayatlar” konulu Zenginleştirilmiş Kütüphanenin ve "Bir Kural Bir Hayattır” konulu Trafik Eğitim Koridorunun açılışını yaptık.
 


"BİR KÜTÜPHANE İLE DEĞİŞEN HAYATLAR" 

KONULU Z KÜTÜPHANE 

​​

Emniyet Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan Çocuk ve Gençler Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ÇOGEP 2017 “Her Şey Bir Umutla Başlar” alt proje faaliyetleri arasında yer alan “Bir Kütüphane İle Değişen Hayatlar” alt projesi içerisinde yer alan Zenginleştirilmiş Kütüphane faaliyeti ile ilköğrenim çağındaki öğrencilerimize teknolojik ve donanımlı bir kütüphane hazırlayarak okuma bilincinin kazandırılması hedeflenmiştir.

Bu amaçla, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar neticesinde 25.08.2017 tarihinde Kocasinan İlçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Nurettin Öztürk İmam Hatip Ortaokulunda Z Kütüphane Yönetmeliğine uygun boş bir sınıfta Zenginleştirilmiş Kütüphane yapım çalışmalarına başlanmış, 27.09.2017 tarihinde yapımı tamamlanmıştır.  

Kütüphanede çocuklarımızın boş vakitlerini daha iyi ve daha verimli değerlendirmelerini sağlamak amacıyla ev mimarisine uygun halılar ile döşenerek armut koltuklar ve satranç masaları konulmuş, kütüphaneye ayrıca Talim Terbiye Kurulu onaylı 1000 kitap ile 7 adet son teknoloji bilgisayar ve 1 adet yazıcı​ hediye edilmiş, çocuklarımız için örnek bir çalışma alanı ortaya konulmuştur.

Yapımı tamamlanan ve Şehit Polis Memuru Osman BÖRKLÜOĞLU’ nun adı verilen Z-Kütüphane, Kayseri Valisi Sayın Süleyman KAMÇI, Kayseri İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim KULULAR, İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Hüseyin SEVİM, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Osman ELMALI ve kurum temsilcilerinin katılımları ile 03.10.2017 tarihinde açılışı yapılmıştır.

Okulda eğitim gören ve çevrede ikamet eden öğrencilerden yoğun talep gören kütüphane, bütün öğrencilere hafta içi açık olarak faaliyet vermektedir.

 


"BİR KURAL BİR HAYATTIR"

KONULU TRAFİK EĞİTİM KORİDORU

 

Emniyet Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan Çocuk ve Gençler Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ÇOGEP 2017 “Her Şey Bir Umutla Başlar” Projesi alt proje faaliyetleri arasında yer alan “Bir Kural Bir Hayattır” konulu Trafik Eğitim Koridoru ile ilköğrenim çağındaki öğrencilerimize trafik bilincinin kazandırılması hedeflenmiştir.

Bu amaçla, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar sonucunda 15.08.2017 tarihinde Kocasinan İlçesi Mevlana Mahallesi 60. Yıl Mehmet Sepici Cumhuriyet İlkokuluna Trafik Eğitim Koridoru yapılmasına başlanmış, 25.09.2017 tarihinde yapımı tamamlanmıştır. 

Trafik Eğitim Koridorunda, trafik işaretleri, trafik ışıkları, trafik polisi resimleri 85 m2’lik epoksi zemine 3 boyutlu görsellerle uygulanmış, 120 m2’lik duvar yüzeyine trafik görselleri içeren resimler, ışıklı sinyalizasyon cihazı ve 40 adet farklı trafik levhası kullanılmıştır. 

Trafik eğitimi alanında örnek olan Trafik Eğitim Koridoru, Kayseri Valisi Sayın Süleyman KAMÇI, Kayseri İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim KULULAR, İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Hüseyin SEVİM, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Osman ELMALI ve kurum temsilcilerinin katılımları ile 03.10.2017 tarihinde açılışı yapılmıştır. 

İlimizdeki örnek olan Trafik Eğitim Koridoru, diğer okullardaki öğrencilerimize de açıktır. 
​​
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu