Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

TDP

:

İpeksi Dokunuş İle Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller Projesi

 

"İPEKSİ DOKUNUŞ İLE 

SOKAKTAN MADALYAYA UZANAN ELLER" PROJESİ

 

Çocuk ve gençlerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimini en iyi şekilde tamamlamak, sosyo - ekonomik imkânsızlıklar yüzünden taekwondo sporundan uzak kalan veya tanışma fırsatı bulamamış çocuklarımızı, lisanslı taekwondocu olarak yetiştirmek, bunun yanı sıra kalbindeki milli duyguların verdiği güçle dünya ve olimpiyat oyunlarında mücadele ederek, İstiklal Marşımızı dinletme heyecanı için ter dökecek ahlaklı ve spor kültürü oluşmuş genç nesiller yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Projemiz, halen 15 farklı mahallede bulunan spor komplekslerinde alanında uzman hocalar eşliğinde devam etmektedir. Öğrencilerimizin, Ağız ve Diş Sağlığı uzmanları ve diyetisyenler tarafından sağlık kontrolleri yapılmakta olup, psikologlarca gerekli psikolojik destek sağlanmaktadır.

Taekwondocularımız, spor faaliyetlerinin yansıra sinema, gezi, piknik vb. etkinliklere katılmakta olup, İl Müftülüğü tarafından din ve değerler eğitimi ile ilimizin önde gelen isimlerinden farklı konularda eğitimler almaktadırlar. 

Halihazırda taekwondo branşında 1250 lisanslı sporcu ve kursiyer ile çalışmalar devam etmektedir. Spor kültürü ve spor disiplini eğitimleri de alan sporcu ve kursiyerlerden ihtiyaç sahibi olan 690 çocuk ve gence hayırsever işadamlarından temin edilen montlar dağıtılmaktadır. 

​Proje faaliyetleri 2018 yılında da devam etmektedir.​


  

 
​​​​​
​​
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu