Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

TDP

:

DİLENCİLİK

 
 

"DİLENCİLİĞİ MESLEK EDİNDİRMEYELİM"

 PROJESİ


İlimiz genelinde, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölge ve kavşaklar ile umuma açık alanlarda din ve duygu sömürüsü yaparak dilencilik yapan ve bunu meslek haline getiren her yaş grubundan yerli ve yabancı uyruklu kişilere, gerekli adli ve idari yaptırımların uygulanması, yardıma ihtiyacı olanlara ise ilgili kurum ve kuruluşlar aracılığıyla gerekli yardımın yapılması amaçlanmıştır.

Projemiz kapsamında hazırlanan bilgilendirici afişler ilimizin işlek cadde ve sokaklarına asılmış ayrıca billboardlarda sergilenmiştir. Konunun Camilerimizde Cuma Hutbelerinde vatandaşlarımıza duyurulması sağlanarak hazırlanan bilgilendirici mahiyette broşürler vatandaşlarımıza dağıtılmıştır.

2017 yılı içerisinde yapılan proje ortağı ilgili kurum ve kuruluşlarca; 52 kişiye Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğünün İhlali suçundan adli işlem yapılmış, 3.612 kişiye Kabahatler Kanunu'na ilgili maddeleri gereğince idari yaptırım uygulanmış, 2.408 kişi mahalden uzaklaştırılmış, 32 çocuk ailesine teslim edilmiş ve 99 çocuk ise haklarında gerekli yasal işlemler için ilgili kurumlara teslim edilmişir.

Ayrıca TDP Şube Müdürlüğümüzce 16 bilgilendirme çalışması yapılmış, çalışmalarda 2.235 vatandaşımıza ulaşılarak bilgilendirici 2.037 adet broşür ve afiş dağıtılmıştır.

İlimizde dilencilikle mücadeleye yönelik çalışmalarımız  2018 yılı içerisinde de aralıksız devam etmektedir.​​


            

 ​​​​​​

 


​​

  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu