Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

TDP

:

DİLENCİLİK

 
 

DİLENCİLİĞİ MESLEK EDİNDİRMEYELİM PROJESİ

 

İlimiz genelinde, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölge ve kavşaklar ile umuma açık alanlarda din ve duygu sömürüsü yaparak dilencilik yapan ve bunu meslek haline getiren her yaş grubundan yerli ve yabancı uyruklu kişilere, gerekli adli ve idari yaptırımların uygulanması, yardıma ihtiyacı olanlara ise ilgili kurum ve kuruluşlar aracılığıyla gerekli yardımın yapılması amaçlanmıştır.

 

Projemiz kapsamında hazırlanan bilgilendirici afişler ilimizin işlek cadde ve sokaklarına asılmış ayrıca billboardlarda sergilenmiştir. Konunun Camilerimizde Cuma Hutbelerinde vatandaşlarımıza duyurulması sağlanarak hazırlanan bilgilendirici mahiyette broşürler vatandaşlarımıza dağıtılmıştır.

 

2016 yılı içerisinde paydaş kurumlarca 1.838 kişiye idari yaptırım uygulanmış, 85 kişiye aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlalinden adli işlem uygulanmış, 100 çocuk Çocuk Esirgeme Kurumuna, 142 yabancı uyruklu çocuk İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiş, 89 yabancı uyruklu şahıs Osmaniye ilindeki barınma merkezlerine gönderilmiş, 1.170 çocuk mahalden men edilmiş, toplamda 3.463 şahsa gerekli yasal işlem yapılmıştır.


İlimizde dilencilikle mücadeleye yönelik çalışmalarımız  2017 yılı içerisinde de aralıksız devam etmektedir.​

            

 ​​​​
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu